Jeżyce – Centrum obok… centrum


BIZNES W KLIMATYCZNEJ OPRAWIE
Secesyjne kamienice, wyjątkowy nastrój, blisko Mostu Teatralnego i najważniejszych punktów na mapie Poznania… Tak w wielkim skrócie jeszcze niedawno mówiło się o Jeżycach, czyli dzielnicy, której klimat zawsze oddziaływał na wyobraźnię. W ostatnim czasie, m.in. w związku z modernizacją infrastruktury ścisłego centrum Jeżyce stały się bardziej… biznesowe, nie tracąc przy tym ani trochę ze swoje magii.

CENTRUM POZNANIA SIĘ… PRZESUWA
Centrum Poznania – w domyśle Targi, Stary Rynek i okolice Starego Browaru. Tymczasem dzięki inwestycjom, nowym firmom i restauracjom, które powstają na Jeżycach, można zauważyć większy ruch w całej dzielnicy.
Co więcej, według średnio- i długoterminowych prognoz oraz opinii wielu specjalistów, poznańskie Jeżyce sprawią, że centrum miasta lekko się rozszerzy, a stara część dzielnicy, sięgająca w okolice Rynku Jeżyckiego i dalej, stanie się jego integralną częścią.
Warto podkreślić, że w sensie urbanistycznym Jeżyce zawsze należały do centrum, jednak dopiero teraz dzielnica nabiera biznesowego rozpędu, pozostając co najważniejsze klimatycznym miejscem.

MODA NA JEŻYCE
Jeszcze parę lat temu Jeżyce ze względu na swój klimat były ulubionym miejscem studentów i artystów – teraz interesują się nim inwestorzy, poznańskie firmy oraz osoby, które chciałyby mieszkać w miejscu, które łączy rewelacyjną lokalizację, wyjątkowy klimat oraz biznes. Można zatem powiedzieć, że zapanowała prawdziwa moda na Jeżyce, które dynamicznie zmieniają swoje oblicze.
Wzorem innych metropolii – Warszawy czy Berlina – Poznań i jego mieszkańcy w naturalny sposób zagospodarowują dzielnice, które inspirują i współdecydują o charakterze całego miasta.
NOWE SERCE JEŻYC
Jednym z symboli zmian oraz nowego charakteru dzielnicy jest Nowe Serce Jeżyc, czyli klimatyczny dziedziniec usługowo-handlowy, przy ul. Dąbrowskiego 29, a dokładnie pomiędzy Mostem Teatralnym a Rynkiem Jeżyckim. To właśnie tutaj zlokalizowana jest Restauracja Avocado, która nadaje Jeżycom nowy smak.

+ Brak Komentarzy

Dodaj swój